MÜHENDİSLER İÇİN 5 MOBİL UYGULAMA ÖNERİSİ

MÜHENDİSLİK

Artık hepimiz teknoloji çağında yaşıyoruz. Hayatımızı kolaylaştıran bir çok uygulama,site,teknolojik alet bulunuyor artık. Biz de mühendisler olarak çoğunlukla mühendislerin işlerini kolaylaştıran applicationları sizin için derledik. Umarız hepsi sizin de işinize yarar.

mathway

MATHWAY

Mathway, öğrenciler ve profesyoneller için tasarlanmış, matematik problemlerinin çözümünü yapan bir uygulamadır. Temel matematik, cebir, trigonometri ve calculus ile ilgili her türlü soruyu adım adım anlatarak çözebilen, grafik çizebilen bir uygulamadır. Bu uygulama ile problemi klavye yardımı ile yazabilir dilerseniz problemin anlık fotoğrafını çekip yollayabilirsiniz. Attığınız problemin/denklemin basit ve anlaşılır olması gerekmektedir.  Mühendislik alanındaki matematik problemlerinde temel matematik kavramları ile karşılaşılır (denklemler, fonksiyonlar, türev, integral). Bu uygulama sayesinde mühendisler ve mühendis adayları matematik problemlerinin çözümünü hızlı ve kolay bir şekilde yapabilir.

realcalcplus

REALCALC PLUS

RealCalc Plus Android kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen bilimsel hesap makinesi uygulamasıdır. Tasarım ve kullanım açısından gerçek bir hesap makinesi gibidir.

Tarih ve hafıza özelliği ve 12 basamaklı bir ekranı vardır. Birçok işleve sahiptir; derece, dakika, saniye ve birim dönüşümlerinin yanı sıra radyan, gradyan ve trigonometrik işlemleri de bu uygulama sayesinde kolayca yapabilirsiniz.

RealCalc plus ayrıca PRN ve cebirsel modlar da içerir.

 

engineering-unit-converter

ENGINEERING UNIT CONVERTER

Birçok mühendislik öğrencisinin korkulu rüyası olan birim dönüştürme Thermofluids tarafından tasarlanmış olan bu uygulama ile artık çok pratik ve kolay.

Bu küçük uygulama, bir birimi herhangi diğer bir birime hızlıca dönüştürmeniz gereken anlarda eliniz altında vazgeçilmez bir yardımcıdır. Kullanıcılar uygulamayı indirip açtığı zaman, farklı alanlardan birimler seçebilir. Uzunluk, enerji, entropi, elektrik yükü ve daha fazla alan içerir. Kullanımı oldukça kolay olan uygulama kesinlikle tavsiyemizdir.

Ayrıca uygulamanın yapımcısı yorumları dikkate alarak eksik olan birimleri her güncellemede uygulama içine ekleyerek kullanıcıların beğenisini toplamaktadır.

c4droid

C4DROID

Bilgisayar programlama, günümüz mühendisleri için olmazsa olmaz diyebileceğimiz özelliklerden bir tanesi. Programlama, bir programlama dilinde yapılır. Bu programlama dili Java ve C# gibi yüksek seviyede bir dil olabileceği gibi C, assembly ve bazı durumlarda makine dili de olabilir. C4droid uygulaması kullanıcılar için android platformda C / C ++ ve IDE derleyicisidir. Bu program yardımı ile kodlarınızı telefonunuzda yazabilir, bunları internet bağlantısı olmadan derleyebilirsiniz. Bu esnada hatalarınızı görebilir ve daha sonra kontrol etmek için dosyalara kaydedebilirsiniz. Kullanışlı bir uygulama olan C4droid pratik yapmak için biçilmiş kaftan.

wolfram-alpha

WOLFRAM ALPHA

Wolfram Alpha, teknik hesaplama teknolojisi yaratan Wolfram Research tarafından geliştirilen bir arama motorudur.Ancak ona sadece bir arama motoru olarak bakmamız büyük bir hata olacaktır. Mühendisler ve mühendislik öğrencileri için oldukça kullanışlı olmasının sebebi ; türev, integral, diferansiyel denklemlerin çözümü ile beraber karmaşık 3 boyutlu fonksiyonların grafiklerine kadar sonuç verebilen modern bir hesap makinesi özelliğini içinde barındırmasıdır. Yaptığı işlemin sağlamasını size gösterirken, çözüm aşamasında adım adım ilerleyerek aslında ezbere olarak bir denklemi çözmüş olmuyor, o’nu anlama durumunu da elde ediyorsunuz. Ancak sadece matematiksel işlemler değil , içerisindeki farklı algoritma ve yazılımlar ile fizik, kimya, mühendislik, geometri, istatistik, tarih, sanat, kültür ve daha birçok konuda hesaplama, ayarlama, çizim, denklem, karşılaştırma gibi birçok işlemi yapabilmenize olanak sağlayan bir uygulamadır. Wolfram Alpha’nın ilk ortaya çıkış yıllarında içerdiği algoritma ile farklı korelasyonları bulmamızda bize yardımcı olması sayesinde Google’ı tahtından indirebileceği bile konuşuluyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir