4 STAJ PROGRAMI ÖNERİSİ

 

staj programları

Staj herhangi bir meslek edinecek olan kimsenin geçirdiği uygulamalı öğrenme dönemi ve bu kimsenin, meslek bilgisini artırmak için bir kurumun bir veya birçok bölümünde çalışarak geçirdiği dönemdir. Kariyer basamaklarının en alt basamağı olan ‘staj’, bütün mühendislik öğrencilerinin öğrencilik hayatında yaşamaları gereken bir deneyimdir. Özellikle üniversitelerinde zorunlu staj bulunan öğrencilerin de yararlanması ve deneyim kazanması için size büyük firmaların staj programlarını düzenlemek istedik. Umarım yardımcı olur.

VESTEL

V PUSULA

Vestel’in uyguladığı staj programı olan V Pusula, sadece üniversite öğrencilerini değil aynı zamanda yeni mezun öğrencileri de kapsamaktadır. İşi en iyilerinden öğrenmemiz için bu staj imkanını sağlayan Vestel, staj programını tedarik, lojistik, üretim, insan kaynakları ve bütçe-kontrol gibi yapısındaki birçok bölümde uygulamaktadır. Ayrıca Vestel, uyguladığı staj programında konaklama, yemek, ulaşım ve İzmir ile çevresini yakından tanıma fırsatını da sunmaktadır.

Staj programının yanı sıra, Vestel’in Part Time Programı da bulunmaktadır. Bu program; 3. Sınıfta staj yapma, yaz dönemi boyunca 5 gün okul döneminde ise ders programına uygun olarak belirlenmiş günlerde iş tecrübesi edinme ve mezuniyet sonrasında tam zamanlı Vestel Mühendisi olma fırsatını sunmaktadır. Bu programda, staj programının aksine İzmir veya Manisa’da ikamet etme şartı bulunmaktadır.

Vestel Part Time Programı, bölüm sitemizde staj duyurularında bizlere duyurulmakla beraber, genellikle tedarik zinciri, üretim planlama, satın alma ve talep planlama alanlarında çalışmamıza imkan sağlamaktadır.

FRESH START

ARÇELİK FRESH START STAJ PROGRAMI

Adından da anlaşılacağı üzere öğrenciler için yeni bir başlangıç olan bu program 3 ay boyunca üniversitede öğrenilmiş teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesini amaçlıyor.

Fresh Start’a katılabilmek için ilk olarak üniversitelerin üçüncü ve dördüncü sınıflarında eğitim görüyor olma şartı aranıyor. Staj programına katılabilmeleri için adayların  İngilizce bilmeleri, online gerçekleştirilecek genel yetenek ve İngilizce sınavı ile video mülakat aşamalarını da başarıyla geçmeleri gerekiyor. Başta mühendislik bölümleri olmak üzere her bölümden öğrencinin alınabildiği programda yaratıcılık ve inovatif bakış, aranan diğer özellikler arasında yer alıyor. 3 ay süren staj döneminde öğrenciler mentorlar eşliğinde bir proje üstünde çalışırken aynı zamanda haftalık ve günlük işlerini de yapıyorlar. Global bir şirket olan  Arçelik dünyanın her yerinden öğrenci kabul ettiği için bu programdaki öğrencilere uluslararası bir network de sağlamış oluyor. Stajlarını başarıyla tamamlayanlar, Arçelik bünyesinde proje elemanı, proje mühendisi ya da yeni mezun işe alım süreçlerinde değerlendirilme şansına sahip oluyor.

Arge ve üretim başta olmak üzere tedarik zinciri, temin ürün, insan kaynakları, IT, ürün geliştirme gibi yapısında bulunan birçok farklı departmanda staj yapabiliyorsunuz. İstanbul dışında Eskişehir, Ankara, Bolu ve Tekirdağ’da da işletmeleri bulunan firma bu bölgelerde de staj imkanı sunuyor.

GENERATİON

GENERATİON BSH PROGRAMI

Generation BSH programı, Türkiye’deki tüm üniversitelerden potansiyel öğrencilerin kariyerlerine BSH bünyesinde başlamalarını hedefleyen bir kariyer verimliliği programıdır. Bu program bünyesinde BSH’de staj programlarına dâhil olan her öğrenci Generation BSH’dir. Yani yeni nesil BSH çalışanıdır.

Şartlar: İkinci sınıf öğrencilerinin kariyerlerine yön vermelerini sağlamaya yönelik tasarlanan Gold Circle programı ile PwC’nin yaptığı işi yakından tanıman ve iş dünyasına yönelik farkındalığını arttırman amaçlanmaktadır.

Generation BSH programı öğrencilere multikültürel bir iş dünyasında;

*kıvrak zekâlı hareket etme

*geleceğe odaklanma bakış açısı

*ekip çalışması ve birlikte düşünebilme kapasitesi

*liderlik

özelliklerini katmayı amaçlar ve öğrencilere eşsiz bir çalışma deneyimiyle kariyere gerçek bir başlangıç yapabilmesini sağlar.

Peki, Mülakat Süreci Nasıl İşler?

Mülakat işleminde ilk elemeyi ve ardından gelen çevrimiçi başvuruyu başarılı bir şekilde geçen öğrenciler çevrimiçi bir yeterlilik testinden geçer ve ondan sonra mülakata çağırılır.***Başvurunuz iptal olursa tekrar başvurma gibi bir şansınız da var.***

MERCEDES

 

MERCEDES-BENZ SUMMER STARS YAZ STAJI

Her yılın yaz aylarında gerçekleştirilen lisans programı öğrencilerinin katılabileceği bir staj programı olan Summer Stars Yaz Stajı,staj zorunluluğu olan öğrencilere staj imkanı sağlar. 30 günlük bir staj imkanı sağlayan staj programı şirketin çalışma imkanlarını, meslek hakkında bilgileri stajere birebir görme imkanı sunar. Genellikle 3.sınıf öğrencilerinin alındığı bu staj programı,en az 1 yabancı dili iyi seviyede bilmenizi istemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir